Главная

Статьи

Внесення змін до плану-графіка при скасуванні і відновлення аукціону

Замовник оголосив аукціон, потім вирішив скасувати аукціон і через місяць оголосити аукціон знову. Які зміни слід внести в план-графік? Чи необхідно в первісної рядку вказати підставу змін - "Скасування замовником" і створити новий рядок закупівлі?

Як працювати з електронними торговими майданчиками

Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення

З 1 липня 2018 року по 1 січня 2019 року біля замовників перехідний період - дозволено проводити і електронні, і паперові процедури. З 2019 року конкурси, аукціони, котирування і запити пропозицій на папері заборонять, крім восьми винятків.
Читайте, які закупівлі проводити на ЕТМ, як вибрати ділянку та отримати електронний підпис, за якими правилами укладати контракти в перехідний період і після.

Дізнатися більше

У стовпці 14 відображається інформація про внесення змін до плану графік розміщення замовлень, яка формується замовником при необхідності внесення змін до плану графік розміщення замовлень з посиланням на відповідний випадок, передбачений п. 15 Додатка № 2 до Наказу № 761 / 20н.

Підставами для внесення замовником змін до план-графік розміщення замовлень можуть бути:

  • зміни більш ніж на 10% вартості запланованих до придбання товарів, робіт, послуг, виявлені в результаті підготовки до закупівлі конкретного замовлення, внаслідок чого неможливо здійснення закупівлі товарів, робіт, послуг відповідно до НМЦК, передбаченої планом-графіком;
  • зміни планованих термінів придбання товарів, робіт, послуг, способу визначення постачальника, терміну виконання контракту;
  • скасування замовником, УО (УУ), передбаченої планом-графіком закупівлі;
  • утворилася економія від використання в поточному фінансовому році бюджетних асигнувань;
  • виникнення обставин, передбачити які на дату затвердження плану-графіка було неможливо;
  • видача замовнику, УО (УУ) приписи органом контролю про усунення порушення законодавства РФ у сфері закупівель в тому числі про анулювання закупівель.

Внесення змін до плану-графіка, розміщений на офіційному сайті, по кожному об'єкту закупівлі здійснюється не пізніше ніж за 10 днів до дня розміщення на офіційному сайті повідомлення про здійснення закупівлі або зробити пропозицію взяти участь у визначенні постачальника (підрядника, виконавця).

У разі, якщо відповідно до Закону № 44-ФЗ не передбачено розміщення повідомлення про здійснення закупівлі чи напрямок запрошення взяти участь у визначенні постачальника (підрядника, виконавця), внесення змін до плану-графіка, розміщений на офіційному сайті, по кожному об'єкту закупівлі здійснюється не пізніше ніж за 10 днів до дати укладення контракту.

У разі здійснення закупівель шляхом проведення запиту котирувань з метою надання гуманітарної допомоги або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру відповідно до ст. 82 Закону № 44-ФЗ внесення змін до плану-графіка, розміщений на офіційному сайті, здійснюється в день подання запиту про надання котирувань учасникам закупівель.

У разі здійснення закупівлі у єдиного постачальника (Підрядника, виконавця) відповідно до:

  • п. 9 ч. 1 ст. 93 Закону № 44-ФЗ (закупівля певних товарів, робіт, послуг внаслідок аварії, інших надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру, непереборної сили, в разі виникнення необхідності в наданні медичної допомоги в екстреній формі або в наданні медичної допомоги в невідкладній формі);
  • п. 28 ч. 1 ст. 93 Закону № 44-ФЗ ( закупівля лікарських препаратів , Які призначені для призначення пацієнту при наявності медичних показань (індивідуальна непереносимість, за життєвими показаннями) за рішенням лікарської комісії)

внесення змін до плану-графіка, розміщений на офіційному сайті, по кожному об'єкту закупівлі здійснюється не пізніше ніж за 1 день до дати укладення контракту.

У випадках, передбачених:

  • ч. 2 ст. 55 Закону № 44-ФЗ (в випадках, якщо конкурс визнаний не відбувся з підстав, передбачених ч. 13 ст. 51 Закону № 44-ФЗ в зв'язку з тим, що після закінчення терміну подачі заявок на участь в конкурсі не подано жодної такої заявки, ч. 6 ст. 53 Закону № 44-ФЗ в зв'язку з тим, що за результатами розгляду заявок на участь в конкурсі конкурсна комісія відхилила всі такі заявки; ч. 6 ст. 54 Закону № 44-ФЗ в зв'язку з тим, що учасник конкурсу, заявки на участь в конкурсі якого присвоєно другий номер, відмовився від підписання договору; ч. 9 ст. 56 Закону № 44-ФЗ зв'язку з тим, що за результатами кваліфікаційного відбору жоден учасник закупівлі не визнаний відповідним встановленим єдиним вимогам і додатковим вимогам);
  • ч. 4 - 6 ст. 55 Закону № 44-ФЗ (ч. 4: якщо повторний конкурс визнаний не відбувся з підстав, передбачених п. 1 - 3 ч. 2 ст. 55 Закону № 44-ФЗ; ч. 5: якщо двоетапний конкурс визнано таким на підставі ч . 10 ст. 57 Закону № 44-ФЗ (коли за результатами кваліфікаційного відбору, проведеного на першому етапі двохетапного конкурсу, жоден учасник закупівлі не визнаний відповідним встановленим єдиним вимогам і додатковим вимогам або тільки один учасник закупівлі визнаний відповідним таким вимогам); ч. 6: якщо двоетапний конкур визнаний не відбувся з підстав, передбачених ч. 15 ст. 57 Закону № 44-ФЗ (якщо після закінчення терміну подачі остаточних заявок на участь в двоетапному конкурсі не подано жодної такої заявки або конкурсна комісія відхилила всі такі заявки);
  • ч. 4 ст. 71 Закону № 44-ФЗ (в разі, якщо електронний аукціон визнаний не відбувся з підстав, передбачених ч. 16 ст. 66 Закону № 44-ФЗ (якщо після закінчення терміну подачі заявок на участь в електронному аукціоні подана тільки одна заявка або не подає жодної заявки), ч. 8 ст. 67 Закону № 44-ФЗ (якщо за результатами розгляду перших частин заявок на участь в електронному аукціоні аукціонна комісія прийняла рішення про відмову в допуску до участі в такому аукціоні всіх учасників закупівлі, що подали заявки на участь в ньому, або про визнання тільки одного учасника закупівлі, який подав заявку на участь в такому аукціоні, його учасником), ч. 13 ст. 69 Закону № 44-ФЗ (якщо аукціонною комісією прийнято рішення про невідповідність вимогам, встановленим документацією про електронний аукціоні, всіх друге частин заявок на участь в ньому або про відповідність зазначеним вимогам тільки однієї другої частини заявки на участь в ньому), а також з підстав , передбаченим ч. 13 ст. 69 Закону № 44-ФЗ в зв'язку з тим, що аукціонною комісією прийнято рішення про невідповідність вимогам, встановленим документацією про електронний аукціоні, всіх друге частин заявок на участь в ньому, або з підстав, передбачених ч. 15 ст. 70 Закону № 44-ФЗ (якщо учасник електронного аукціону, визнаний переможцем відповідно до ч. 14 ст. 70 Закону № 44-ФЗ відмовився від укладення контракту);
  • ч. 4 ст. 79 Закону № 44-ФЗ (якщо після дати закінчення терміну подачі заявок на участь в запиті котирувань, зазначеного в повідомленні про продовження терміну подачі таких заявок, що не подано жодної такої заявки);
  • ч. 19 ст. 83 Закону № 44-ФЗ (якщо запит пропозицій визнається, що не відбувся в зв'язку з тим, що до моменту розкриття конвертів із заявками на участь у запиті пропозицій і відкриття доступу до поданих у формі електронних документів заявками на участь в запиті пропозицій не подано жодної такої заявки)

внесення змін до плану-графіка, розміщений на офіційному сайті, по кожному об'єкту закупівлі здійснюється не пізніше ніж за 1 день до дня розміщення на офіційному сайті повідомлення про здійснення закупівлі або зробити пропозицію взяти участь у визначенні постачальника (підрядника, виконавця).

Виходячи з системного розуміння норм Закону № 44-ФЗ при укладанні контракту з єдиним постачальником (підрядником, виконавцем) згідно п. 25 ч. 1 ст. 93 Закону № 44-ФЗ за підсумками відбулися процедур внесення змін до плану-графіка не потрібно.

Які зміни слід внести в план-графік?
Чи необхідно в первісної рядку вказати підставу змін - "Скасування замовником" і створити новий рядок закупівлі?