Главная

Статьи

Як відновити ПДВ при переході з ОСН на спрощенку?

  1. Що говориться в Податковому кодексі?
  2. Як розрахувати суми відновленого ПДВ?
  3. Якщо ПДВ не був прийнятий до відрахування на момент переходу на ССО?

Компанія на ОСН вирішила перейти з наступного року на спрощений податковий режим. Як їй при цьому відновити ПДВ?

Розберемо ситуацію, коли компанія, яка застосовує загальний режим оподаткування в поточному році, вирішила перейти з наступного на спрощений податковий режим. Як їй при цьому відновити ПДВ, який вже був прийнятий до відрахування за основними засобами?

Що говориться в Податковому кодексі?

Щоб дати роз'яснення, звернемося до абзацу 5 підпункту 2 пункту 3 статті 170 Податкового кодексу РФ. У ньому говориться, що:

ті суми ПДВ, які платником податку було прийнято до відрахування по товарах, роботах чи послугах (до таких, в тому числі, слід відносити і проходять по основних засобів, нематеріальних активів та майнових прав, встановленим главою 21 Податкового кодексу РФ), підлягають відновленню, якщо передбачається подальше використання даних товарів, робіт або послуг.

Як розрахувати суми відновленого ПДВ?

Відомо, що компанії, які застосовують спрощену систему оподаткування, не сплачують ПДВ. Виходить, що перехід платника податків з основного на спеціальний податковий режим передбачає відновлення сум ПДВ відповідно до глави 26.2 Податкового кодексу РФ.

Це дійсно так. Відновлення можливо для сум податку в еквівалентному раніше прийнятому відрахування розмірі. При цьому для основних засобів і нематеріальних активів розмір суми пропорційний балансової вартості, враховувати переоцінку при цьому не потрібно. Розрахувати суми можна за формулою:

Сума ПДВ, яка підлягає відновленню, дорівнює сумі ПДВ, прийнятої до відрахування помноженої на залишкову (балансову) вартість основного засобу, після поділена на первісну вартість основного засобу.

Здійснюючи перехід на спрощенку, відновленню ПДВ підлягає в періоді, що передує переходу. Всі зміни слід відобразити в декларації.

Програма «Правконс: Спрощена система» має безліч переваг і багатим функціоналом.

При переході на спрощенку ви зможете оцінити всі можливості нашої програми, в тому числі, швидко і безпомилково заповнити декларацію ССО .

Варто відзначити, що згідно з абзацом 3 підпункту 2 пункту 3 статті 170 НК РФ, відновлений ПДВ не включається в вартість об'єкта основного засобу.

Якщо ПДВ не був прийнятий до відрахування на момент переходу на ССО?

Як ми відзначили раніше, відповідно до вимог статті 170 НК РФ, суми ПДВ, прийняті до відрахування платником податків, при зміні податкового режиму з основної системи на спрощену підлягають відновленню в тому податковому періоді, що передував даному переходу.

Виходить, що якщо суми ПДВ за основними засобами, які були придбані до переходу на спрощенку, до відрахування платник податків не пред'явив, то і статтю 170 Податкового кодексу РФ в даному випадку застосувати не можна. Подібні роз'яснення дало лист Мінфіну Росії від 05.11.2013 03? 11? 11/46966.

Що говориться в Податковому кодексі?
Як розрахувати суми відновленого ПДВ?
Якщо ПДВ не був прийнятий до відрахування на момент переходу на ССО?
Як їй при цьому відновити ПДВ?
Як їй при цьому відновити ПДВ, який вже був прийнятий до відрахування за основними засобами?
Що говориться в Податковому кодексі?
Як розрахувати суми відновленого ПДВ?
Якщо ПДВ не був прийнятий до відрахування на момент переходу на ССО?
? 03?

Новости