Главная

Статьи

Підкажіть, чи обов'язково посилання на ГОСТ в зв'язку зі змінами ФЗ 05.04.2016 N 104-ФЗ?

Підкажіть, чи обов'язково посилання на ГОСТ в зв'язку зі змінами ФЗ 05.04.2016 N 104-ФЗ? Трохи незрозуміло, чому скрізь пишуть що це обов'язково, адже ми можемо детально описати характеристики. Поясніть, будь ласка, чи можна прописати характеристики в ТЗ як раніше? або обов'язково вказувати гост?

Як працювати з електронними торговими майданчиками

Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення

З 1 липня 2018 року по 1 січня 2019 року біля замовників перехідний період - дозволено проводити і електронні, і паперові процедури. З 2019 року конкурси, аукціони, котирування і запити пропозицій на папері заборонять, крім восьми винятків.
Читайте, які закупівлі проводити на ЕТМ, як вибрати ділянку та отримати електронний підпис, за якими правилами укладати контракти в перехідний період і після.

Дізнатися більше

Відповідно до змін, внесених до ст. 33 Закону № 44-ФЗ з 01.07.2016, замовник при описі об'єкта закупівлі повинен використовувати показники, вимоги, умовні позначення та термінологію, що стосуються технічних характеристик, функціональних характеристик (споживчих властивостей) товару, роботи, послуги та якісних характеристик об'єкта закупівлі, які передбачені :

- технічними регламентами, прийнятими відповідно до законодавства Російської Федерації про технічне регулювання (Федеральний закон від 27.12.2002 № 184-ФЗ "Про технічне регулювання");

- документами, що розробляються і що застосовуються в національній системі стандартизації, прийнятими відповідно до законодавства РФ про стандартизації (Федеральний закон від 29.06.2015 № 162-ФЗ "Про стандартизацію в Російській Федерації" (далі - Закон № 162-ФЗ));

- іншими вимогами, пов'язаними з визначенням відповідності товару, що поставляється, виконуваної роботи, наданої послуги потребам замовника.

З 01.07.2016 року набула чинності постанова Уряду РФ від 28.06.2016 № 589, якою затверджено Положення про порядок формування та ведення Федерального інформаційного фонду стандартів і правила користування ним. Визначено склад входять в нього документів і правила його комплектування оператором (п. 6 Положення, затвердженого Постановою № 589).

До документів в галузі стандартизації відповідно до Закону № 162-ФЗ віднесені:

1) документи національної системи стандартизації;

2) загальноросійські класифікатори;

3) стандарти організацій, в тому числі технічні умови;

4) зведення правил;

5) документи по стандартизації, які встановлюють обов'язкові вимоги щодо об'єктів стандартизації, передбачених ст. 6 Закону № 162-ФЗ.

Всі перераховані вище документи повинні бути доступні на офіційному сайті Росстандарта .

Наприклад, інформацію про діючі ГОСТах замовник може знайти на даному сайті в розділі " Каталог національних стандартів ".

Якщо замовником при складанні опису об'єкта закупівлі не використовуються встановлені відповідно до законодавства Російської Федерації про технічне регулювання або законодавством Російської Федерації про стандартизації показники, вимоги, умовні позначення та термінологія, в документації про закупівлю повинно міститися обгрунтування необхідності використання інших показників, вимог, умовних позначень і термінології.

Чіткої форми такого обґрунтування законодавство про контрактну систему не передбачає, тому замовник формує дане обгрунтування самостійно у вільній формі. З прикладом оформлення обґрунтування необхідності використання інших показників можна ознайомитися в нашій електронній системі, пройшовши по засланні .

Таким чином, якщо замовнику необхідно здійснити закупівлю об'єкта з певними якісними характеристиками, то для досягнення цілей здійснення закупівлі замовник має право не застосовувати ГОСТи, стандарти або технічні регламенти, а описати об'єкт закупівлі на підставі характеристик і їх показників, які встановлені його офіційними виробниками. У свою чергу, виробники випускають вже готовий виріб, виготовлене із застосуванням всіх необхідних вимог стандартів і технічних регламентів.

Однак в останньому випадку замовник повинен буде підготувати обґрунтування необхідності використання інших показників.

Крім того, Закон № 44-ФЗ не зобов'язує замовника вказувати при описі об'єкта закупівлі найменування документів, відповідно до яких встановлені ті чи інші показники характеристик і самі характеристики об'єкта закупівлі (ГОСТів, технічних регламентів і т.д.). Але в той же час замовник повинен бути готовий підтвердити, що він використовував показники характеристик і самі характеристики застосовуються або відповідно до технічних регламентів, або відповідно до документами, що розробляються і що застосовуються в національній системі стандартизації.

Разом з тим, вказівку тільки одних посилань на конкретні стандарти, ГОСТи або технічні регламенти без необхідних показників може бути розцінено, як порушення п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 33 Закону № 44-ФЗ.

N 104-ФЗ?
Поясніть, будь ласка, чи можна прописати характеристики в ТЗ як раніше?
Або обов'язково вказувати гост?