Главная

Статьи

АГС - Розподіл після закінчення ВНЗ і призов до армії. Розбираємося. «Альтернативна Громадянська Служба

Типова картина для багатьох молодих хлопців в Білорусі Типова картина для багатьох молодих хлопців в Білорусі. Після закінчення вищого навчального закладу і отримання диплома у всіх чоловіків закінчується відстрочка від призову в армію для отримання освіти. Ті, хто навчався на безоплатній формі навчання, отримують обов'язковий розподіл на трудове влаштування на 2 роки (або більше, в залежності від спеціальності). Влаштувавшись на місце роботи за розподілом до молодих спеціалістів приходять повістки, починається заклик, медкомісії і в кінці кінців для здорових і не мають інших причин для відстрочки чоловіків визнають придатними. Потім відправка до місця служби і 12 (або 6, в разі проходження військової кафедри у ВНЗ) місяців армії. На цьому місці і виникає питання: після повернення зі строкової служби, зобов'язаний чи молодий спеціаліст відпрацьовувати весь термін на місці роботи з розподілу?

Таке питання було поставлено на сайті Міністерства освіти Республіки Білорусь. Наводимо відповідь повністю:

«Чи необхідно відпрацювати встановлений термін обов'язкової роботи після звільнення зі служби в Збройних Силах?

Згідно з пунктом 4 статті 88 Кодексу (про освіту, прим. Автора) випускники, яким місце роботи надано шляхом розподілу, направлення на роботу відповідно до договору про підготовку науковця вищої кваліфікації за рахунок коштів республіканського бюджету, покликані на військову службу за призовом до Збройних сили Республіки Білорусь, інші війська і військові формування Республіки Білорусь і звільнені з неї, звільняються від відшкодування в республіканський і (або) місцевих бюджетів коштів, витрачених державою на їх підготовку, і можуть звернутися до установи освіти, що направило випускника на роботу, за довідкою про самостійне працевлаштування.

Разом з тим, зазначені випускники також мають право продовжити роботу по розподілу у колишнього наймача або перерозподілитися до іншого наймача.

При цьому відповідно до частини четвертої пункту 3 статті 83 Кодексу Республіки Білорусь про освіту в термін обов'язкової роботи за розподілом за бажанням молодого фахівця зараховується період військової служби за призовом, служби в резерві в Збройних Силах Республіки Білорусь, інших військах і військових формуваннях Республіки Білорусь.

Згідно з пунктом 28 Положення про порядок розподілу, перерозподілу, направлення на роботу, подальшого направлення на роботу випускників, які отримали фундаментальну наукову, вища, середня спеціальна або професійно-технічну освіту, затвердженого постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 22 червня 2011 № 821, випускник, отримав свідоцтво про направлення на роботу і покликаний на службу в Збройні Сили Республіки Білорусь, інші війська і військові формування до зазначеного в свідоцтві про направлення на роботу терміну прибуття в організацію, письмово повідомляє про це заклад освіти і наймача.

За два місяці до закінчення терміну служби за призовом у Збройних Силах Республіки Білорусь, інших військах і військових формуваннях даний випускник письмово повідомляє наймача про прибуття або неприбуття для працевлаштування після закінчення терміну служби.

Якщо випускник, який отримав свідоцтво про направлення на роботу, або молодий фахівець, молодий робітник (службовець), покликаний на службу в Збройні Сили Республіки Білорусь, інші війська і військові формування, після закінчення служби не працевлаштовується за місцем роботи, зазначеним у свідоцтві про направлення на роботу, він звертається до установи освіти за перерозподілом або отриманням довідки про самостійне працевлаштування. »

Таким чином, звільнившись з місця служби у чоловіків є право вибору: допрацьовувати термін, що залишився з розподілу, чи ні.