Главная

Статьи

Визнання боржника банкрутом

  1. Гість, знайомтеся - Правобот !

У виконавчому листі посилання на договір поставки, укладений до дати прийняття заяви про визнання боржника банкрутом, але відвантаження товару по торг-12 була після дати прийняття заяви про визнання боржника банкрутом. Це поточні платежі? У разі, якщо нами спрямовані приставам завірені копії первинних документів на відвантаження товару з відповідними датами, пристави повинні ці платежі ідентифікувати як поточні і закінчення виконавчого провадження неправомірно?

Якщо обов'язок оплати за договором незалежно від дати його укладення виникла після прийняття судом заяви про визнання боржника банкрутом, то вимога віднесено до поточних платежів.

Тому якщо є документи, що підтверджують віднесення вимог до поточних, закінчення виконавчого провадження неправомірно.

Гість, знайомтеся - Правобот !

Інтелектуальний сервіс для підбору судової практики . Думає, як юрист, тільки швидше.

Познайомитися ближче

Додатково Ви можете ознайомитися з Постановою Пленуму ВАС РФ від 23.07.2009 № 63 .

Як встати до реєстру вимог кредиторів в процедурі спостереження

Вимоги, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, є поточними ( п. 1 ст. 5 Закону про банкрутство ). Їх можна пред'явити в загальному позовному порядку поза рамками справи про банкрутство. У конкурсному виробництві вони погашаються позачергово за рахунок конкурсної маси.

У договірних зобов'язаннях, що передбачають періодичне внесення плати за користування майном (договір оренди), що триває надання послуг (договір зберігання), поточними є вимоги про оплату за ті періоди часу, які минули після порушення справи про банкрутство ( п. 2 постанови Пленуму ВАС РФ від 23 липня 2009 р № 63 ).

Якщо кредитор до порушення справи про банкрутство справив боржнику попередню оплату за договором, то вимога кредитора про її повернення в зв'язку з розірванням даного договору не відноситься до поточних платежів незалежно від дати його розірвання ( п. 8 постанови Пленуму ВАС РФ від 23 липня 2009 р № 63 ) ».

Це поточні платежі?