Главная

Статьи

Застосування зниженого тарифу страхових внесків при суміщенні УСН і ЕНВД

  1. Застосування зниженого тарифу страхових внесків при суміщенні УСН і ЕНВД

Застосування зниженого тарифу страхових внесків при суміщенні УСН і ЕНВД

Чи вправі організації та підприємці, які застосовують УСН, сплачувати внески по зниженим тарифом, якщо їх основна діяльність обкладається ЕНВД?

Мінфін Росії в Листі від 01.06.2012 N 03-11-06 / 3/39 роз'яснив, що організації і підприємці, які застосовують УСН, не вправі сплачувати внески по зниженим тарифом, якщо їх основна діяльність обкладається ЕНВД. Однак з даного питання існують різні точки зору.

При здійсненні видів діяльності, перелічених у п. 8 ч. 1 ст. 58 Федерального закону від 24.07.2009 N 212-ФЗ (Далі - Закон N 212-ФЗ), що перейшли на ССО організації та підприємці мають право застосовувати знижений тариф страхових внесків. В такому випадку внески сплачуються за ставкою 20 відсотків ( ч. 3.4 ст. 58 Закону N 212-ФЗ ). При цьому пільговий вид діяльності для платника внесків повинен бути основним. Він визнається таким, якщо частка доходів від нього становить не менше 70 відсотків загального обсягу доходів організації (підприємця). Сума доходів визначається відповідно до ст. 346.15 НК РФ ( ч. 1.4 ст. 58 Закону N 212-ФЗ ). У багатьох муніципальних утвореннях деякі види діяльності, зазначені в п. 8 ч. 1 ст. 58 Закону N 212-ФЗ , Обкладаються ЕНВД. У зв'язку з цим у які застосовують УСН платників податків виникає питання, чи вправі вони сплачувати внески за пільговим тарифом, якщо здійснювана ними діяльність підпадає під ЕНВД. У коментованому Листі Мінфін Росії знову порушив цю проблему (див. Також Лист від 24.06.2011 N 03-11-06 / 2/97). На думку відомства, платник внесків має право застосовувати знижений тариф тільки в тому випадку, якщо його основний вид діяльності оподатковується, передбаченим ССО. При цьому пільговий тариф застосовується тільки щодо виплат працівникам, зайнятим у такій діяльності. Якщо організація (підприємець) веде також діяльність, що оподатковується ЕНВД, то щодо виплат працівникам, які здійснюють цю діяльність, знижена ставка внесків не застосовується. Однак позиція фінансового відомства є спірною. Справа в тому, що роз'яснювати порядок застосування Закону N 212-ФЗ було уповноважено Мінздоровсоцрозвитку Росії ( ч. 5 ст. 1 Закону N 212-ФЗ , Постанова Уряду РФ від 14.09.2009 N 731), а після зміни структури федеральних органів виконавчої влади відповідні функції передані Міністерству праці та соціального захисту РФ. Згідно з роз'ясненнями Міністерства охорони здоров'я Росії організації та підприємці, що перейшли на ССО, має право застосовувати знижений тариф страхових внесків незалежно від того, сплачують вони ЕНВД за основним видом діяльності чи ні (див. Листи від 14.05.2012 N 1320-19, від 14.06.2011 N 2010 -19, N 2011-19, від 19.05.2011 N 1805-19). Аналогічний висновок міститься в Листі ФСС РФ від 10.02.2012 N 15-03-11 / 08-1395. Таким чином, в даній ситуації платники податків можуть перераховувати страхові внески за пільговим тарифом. При виникненні суперечок з контролюючими органами досить буде погасити недоїмку. Нагадаємо, що якщо заборгованість виникла в результаті виконання письмових роз'яснень уповноваженого органу, то на неї не нараховуються пені ( ч. 9 ст. 25 Закону N 212-ФЗ ). У цьому випадку штраф також не стягується ( п. 3 ч. 1 ст. 43 Закону N 212-ФЗ ).

документ:

Лист Мінфіну Росії від 01.06.2012 N 03-11-06 / 3/39


Теги: платник податків, ССО, ЕНВД, страхові внески, знижений тариф, пільговий тариф
Автор (и): Телія Юлія Леонідівна